lokalita

Jižní Morava Pálava
Strachotín

Obec Strachotín se nachází v Jihomoravském kraji. Leží při Novomlýmských nádržích a v oblasti Pálavy, nedaleko Mikulova

Strachotín je pověstný dlouhou historií v pěstování vína a  prochází jím Moravská vinná stezka, V okolí se nachází vyhlášená vinařství jako například Sonnberg spousta dalších.

Území

Jedná se o stávající nezastavěné území plochy rekreace a to na východním okraji obce Strachotín. Stavební pozemek je rovinatý, vytváří obdélník o rozměrech cca 62,2m x 142,4m. Delší strana obdélníku je orientována jako severo-jižní. Ze severní strany je pozemek ohraničen účelovou asfaltovou komunikací, ze strany jižní pozemek ohraničuje polní cesta ul. Šakvické. Ze strany východní a západní navazují na parcelu stávající drobné sousední objekty, z velké části volný terén.

Umístění na pozemku

Příjezd do území z ul. Šakvické. Tato komunikace navazuje na jižní část pozemku. Na ul. Šakvickou je pozemek napojen ve dvou místech, kdy vnitřní komunikace vytváří vnitřní okružní komunikaci po obvodu pozemku. Ve třech místech je pak komunikace příčně spojena. Tímto propojením jsou vytvořeny čtyři základní plochy kde jsou umístěny objekty pro rekreaci. Každá plocha ohraničená komunikací obsahuje čtyři objekty. Dva krajní objekty u páteřní komunikace jsou samostatně stojící, centrální objekt je řešen jako dvojdům. Každý objekt obsahuje venkovní terasu, která navazuje na zahradní plochu.

MARINA RESORT STRACHOTÍN

Situace

Každý objekt pro rekreaci je dopravně napojen na příčnou komunikaci. Dopravní napojení obsahuje plochu parkování pro dva osobní automobily pro každý objekt, odkud je dále řešen pěší přístup k objektu.

Samotný objekt pro rekreaci je jednopodlažní, půdorysně tvoří písmeno “L“. Dle umístění na pozemku jsou tyto umístěny zrcadlově, ve variantě dvojdomu jsou tyto základní tvary také navzájem zrcadleny. Podélná osa objektu je orientována sever-jih tak, že terasa je vždy na jižní straně a to buď jiho-východní, nebo jiho-západní.

Shape

Dispoziční řešení

Objekty jsou dispozičně stejné. Každý objekt je třípokojový se zázemím. Vstup do objektu ze strany, přes část terasy. Po vstupu následuje předsíň s nikou pro šatní skříň. Následuje vnitřní chodba, odkud jsou vstupy do pokojů a do zázemí objektu. Zázemí objektu tvoří koupelna s wc a sprchovým koutem, Dále místnost technického zázemí, kde je umístěn zásobník na teplou vodu, prostor pro pračku a sušičku. Možnost umístění pracovní plochy.

Pokoje objektu jsou tvořeny dvěma ložnicemi a obývacím pokojem s kuchyňským a jídelním koutem. Na obývací pokoj navazuje venkovní terasa s pergolou.

Dům je vybaven prostorem kolárny, s možností dobíjení elektrokol.

MARINA RESORT STRACHOTÍN

16 domů s velkorysou terasou
a zahradou